CPop,  Music

[CPOP] 孙燕姿 (Stefanie Sun) – 我怀念的 (What I Miss)

Hej, dziś kolejna starsza piosenka, ale również bardzo dobra, tym razem w trochę innych klimatach niż poprzednia. Następnym razem prawdopodobnie będzie coś z nowszych piosenek, mam na oku jedną wydaną w tamtym miesiącu, ale jeszcze zobaczymy, czy wszystko pójdzie zgodnie z planem. W każdym razie następna notka dopiero za tydzień, bo jutro jadę do stolicy załatwiać wizę i inne sprawy, więc przez ten czas nie będę miała jak czegokolwiek ogarnąć, dopiero jak wrócę na weekend. Także życzę Wam udanego tygodnia i do zobaczenia w przyszły weekend :D Chyba że ktoś ma ochotę się ze mną spotkać w stolicy, to dawajcie znać ;p

-> TEKST I TŁUMACZENIE <-

Piosenka z 2007 roku, ale jak ją pierwszy raz usłyszałam, to byłam przekonana, że jest starsza, jakoś tak pasuje mi do klimatu lat 90-tych, sama nie wiem dlaczego. Jest to ballada miłosna, ale oparta na schematach i powtórzeniach, więc np powtarzające się cały czas „to, za czym tęsknię” naprawdę wbija się w głowę, albo to powtarzające się „weishenme” czyli „dlaczego”. Zresztą podoba mi się bardzo ta piosenka. Słyszałam jej kilka coverów, z czego poniżej udostępniam te, z którymi miałam styczność najbardziej niedawno. Ale osobiście jestem fanką oryginału, a inne wersje to tylko w ramach ciekawostki przyrodniczej.

Jeszcze co do tekstu, to ogólnie opowiada dość prostą historię o zdradzie i rozstaniu. Mnie się bardzo podoba jego forma, z tymi powtarzającymi się zwrotami, ale też mam swój ulubiony fragment, o tym, że duma często nas powstrzymuje, że strata kogoś wciąż jest lepsza niż ośmieszenie się. Strasznie to prawdziwe, nie uważacie?

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: