CPop,  Music

[TŁUMACZENIE] 周杰伦 (Jay Chou) – 安静 (Silence) + bonus „kto zaśpiewał to lepiej?” #CPopMusicChallenge #DZIEŃ10

Heyy, jak Wam minął piątek 13-tego? Bo mnie fatalnie, nawet jeśli normalnie w takie dni mam szczęście, to dzisiaj zdecydowanie nie. Do moich największych osiągnięć dzisiejszych należy spadnięcie ze schodów na uczelni (sobie będę kulała przez kilka dni teraz) i wypranie sobie słuchawek (które, o dziwo, nadal działają, to jednak było dobre wykorzystane 20zł xD). Poza tym spotkało mnie kilka innych mało przyjemnych rzeczy, ale nieważne, dzień się już kończy, jutro będzie lepiej. Tymczasem mam dla Was dzisiaj kolejną piosenkę z mojego wyzwania, tym razem jest to „piosenka, która Cię zasmuca”. I tak, to zdecydowanie będzie „Silence” przy którym autentycznie potrafię się rozpłakać, i to zarówno słuchając oryginału, jak i niektórych coverów. Swoją drogą naprawdę kocham covery tej piosenki, dlatego na samym końcu wstawiłam kilka z tych, które wpadły mi w ręce, jakbyście mieli ochotę też posłuchać. Ja polecam. Bardzo!

Piosenka i teledysk

To jest piosenka, która bardzo długo była moją ulubioną chińską piosenką, a właściwie jedną z dwóch ulubionych i w sumie to chyba nadal jest tak na dobrą sprawę. To jeden z tych utworów, że jak go słucham, to zaraz płaczę, bo jest naprawdę strasznie emocjonalny, bardzo piękny, ale też bardzo smutny. Myślę, że to jest jedna z piosenek, której nie trzeba zaśpiewać mega dobrze technicznie, ale tu po prostu gra się na emocjach. I szczerze, na moich na pewno Jay Chou gra tak jak i na tym pianinie.

Tekst i tłumaczenie

Jay Chou – Silence.pdf

Piosenka opowiada o nieszczęśliwej miłości i o tym, że jeśli się kogoś naprawdę kocha, to trzeba pozwolić mu odejść. Tekst pisany jest z perspektywy osoby, która widzi, że ukochana osoba odeszła do kogoś innego, ale nie prosi, by wróciła, tylko ma nadzieję, że tamten mężczyzna będzie ją kochał jeszcze bardziej niż on, bo tylko jeśli tak, to on może odpuścić. Bo kocha ją tak bardzo, że nieważne, że on będzie miał złamane serce, ważne, żeby to ona była szczęśliwa. Nie wiem jak dla Was, ale dla mnie ten tekst tak jak i melodia jest zarówno bardzo piękny jak i bardzo smutny…

BONUS

Tak jak wspomniałam na początku notki, „Silence” jest jedną z najczęściej coverowanych chińskich piosenek i ja osobiście strasznie uwielbiam słuchać jej coverów. Nie wszystkie może łapią mnie za serce tak samo jak oryginał (ale niektóre i owszem, może nawet bardziej), ale wszystkich naprawdę przyjemnie mi się słucha. Wrzucam na razie kilka filmików, które znalazłam na szybko, ale później może dorzucę więcej, bo jestem pewna, że na mojej playliście mam jeszcze wykonania przynajmniej trzech innych artystów, ale nie mam siły już szukać, więc na razie tyle. Jak coś, kolejność przypadkowa, po prostu zależy która karta mi się kliknęła i który link pierwszy skopiował.

Kto Waszym zdaniem poradził sobie z tą piosenką najlepiej? ;>

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: