CPop,  Music

[TŁUMACZENIE] 孫盛希 (Shi Shi) – Don’t Panic

Heej! Witam po dłuuugiej przerwie znowu. W sumie nie żeby ktoś i tak tu zaglądał, no ale mimo wszystko, miałam się nauczyć systematyczności i znowu nie wyszło, cóż, czas na podejście drugie. W ostatnim miesiącu nie pisałam, bo miałam strasznie stresujący okres na studiach i nie tylko, przez co czułam się kompletnie rozsypana, spanikowana i nie byłam w stanie ogarnąć się na tyle, żeby coś przetłumaczyć czy napisać coś innego. Ale ostatnio usłyszałam piosenkę, którą po prostu musiałam przetłumaczyć i cóż, automatycznie zła passa minęła i myślę, że teraz dam radę być trochę bardziej aktywna. Swoją drogą to magiczne, jak czasem jedna piosenka potrafi całkiem zmienić czyjś sposób myślenia i podejście do sytuacji, w której właśnie się znajduje. Polecam. Szczególnie tą piosenkę, dla osób zestresowanych i żyjących w ciągłym biegu, pamiętajcie, tylko bez paniki ;)

Piosenka i teledysk

Chyba pierwsza piosenka Shi Shi, która naprawdę mnie kupiła. Teraz ogólnie uwielbiam jej piosenki, ale to właśnie ta przykuła moją uwagę. Jest taka strasznie pozytywna, zwłaszcza że nawet jak nie znasz chińskiego, to słuchając, jesteś w stanie wyłapać myśl przewodnią czyli właśnie to „Nie panikuj, wszystko będzie dobrze” :) Polecam włączyć sobie w momentach, gdy czujecie, że zaraz zwariujecie, ze stresu, z natłoku obowiązków, na pewno pomoże, przynajmniej trochę.

Co do teledysku, to nie jest jakoś bardzo skomplikowany, ale i tak bardzo mi się podoba. Właściwie tylko Shi Shi, śpiewajaca, grająca na gitarze, tańcząca, skacząca po łóżku, zbierająca rozsypane łezki, jedząca czekoladę, pijąca gorącą herbatę… jakby sama piosenka nie wystarczyła, to gwarantuję, że patrząc na jej uśmiech na tym teledysku, Ty również się uśmiechniesz :D

Tekst i tłumaczenie

->wersja na stronie internetowej<-

->wersja w pdf<-

Tekst jest po prostu świetny jak dla mnie. Mówi o tym, że czasem trzeba trochę odpuścić, wyrwać się z błędnego kręgu życia, gdzie tylko rano wstajesz, idziesz do pracy/szkoły, wracasz z pracy, idziesz spać. Czasem trzeba pozwolić sobie na to, by poleżeć w łóżku pięć minut dłużej, zrobić sobie wakacje bez specjalnej okazji, nie myśleć za dużo, nie przejmować się, nie obwiniać, bo to nie pomaga, a tylko przeszkadza, niech czasem inni podenerwują się za Ciebie ;p Strasznie podoba mi się też stwierdzenie, że pośpiesznie rzucone słowa zawsze źle się usłyszy. Bo to prawda. A później może z tego wyniknąć wiele nieporozumień i niepotrzebnego stresu. Więc zwolnijmy trochę, dajmy sobie chwilę na odpoczynek, na przyjaźń, na miłość, przecież nie można żyć w ciągłym biegu, prawda? ;)

Więc nie panikuj, proszę, nie panikuj
To wszystko przez to, że za dużo myślisz
Nie panikuj, proszę, nie panikuj
Utknąłeś w martwym punkcie
Nie panikuj, proszę, nie panikuj
Zamknij oczy i wyobraź sobie
Że wszystko będzie dobrze

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: