Dramy, o które prosicie

Cześć wszystkim! W komentarzach i w innych mediach społecznościowych często pytacie mnie o to, czy przetłumaczymy taką czy taką dramę. Część z tych dram jest już przetłumaczona na polski, inne są pozaczynane, ale jeszcze w trakcie tłumaczenia, część z nich faktycznie w ogóle nie ma polskiego tłumaczenia. Poniżej wypisałam wszystkie tytuły, które udało mi się znaleźć w komentarzach, wraz z informacją o tym, czy jest ona gdzieś tłumaczona, jaki jest stan tłumaczenia i jakie jest prawdopodobieństwo, że zostanie dokończona. Dodałam też informację o tym, czy rozważam ewentualne zaczęcie/przejęcie tłumaczenie oraz czy absolutnie nie ma takiej opcji. Jeśli przy jakiejś dramie nie napisałam wyraźnie, czy chcę to tłumaczyć czy nie, to znaczy że na razie nie mam takich planów, ale nie wykluczam takiej opcji w przyszłości. Lista będzie aktualizowana na bieżąco :)

Negotiator 

Tłumaczenie dramy jest rozpoczęte na portalu viki (https://www.viki.com/tv/36500c-negotiator), jest jakieś 19 odcinków przetłumaczonych (reszta w kawałkach), a wszystkich odcinków jest 41, więc nie jest przetlumaczona nawet połowa. Miałam wcześniej do czynienia z tłumaczką odpowiedzialną za ten projekt i niestety jest to doświadczenie raczej negatywne, dlatego osobiście nie spodziewam się tego, że drama zostanie przetłumaczona do końca. A szkoda, bo uważam, że jest naprawdę świetna. Ja z góry mówię, że na pewno nie zabiorę się za to tłumaczenie, ponieważ dramę widziałam już w całości, a ja nie lubię tłumaczyć dram, które już widziałam, zwłaszcza z taką ilością odcinków. Ale jeśli ktoś inny by się chciał skusić na tłumaczenie, to z chęcią służę radą czy korektą, nie ma problemu :)

Skate Into Love

Tłumaczenie jest rozpoczęte na viki (https://www.viki.com/tv/36556c-skate-into-love), 15 przetłumaczonych odcinków z 40, niestety podobnie jak w przypadku poprzedniej dramy nie spodziewam się tego, że zostanie szybko zakończone, chociaż może tłumaczka mnie zaskoczy, kto wie. W tym projekcie pomagała nasza korektorka, hime, dlatego szkoda nam, żeby został porzucony. Jeśli skończę wszystkie inne zaczęte projekty, a tłumaczenie na viki nadal nie ruszy z miejsca, wtedy na pewno poproszę o oddanie dramy i spróbuję ją dokończyć, sama albo z pomocą innych tłumaczek z naszej grupy.

Accidentally in Love

Z tego, co wiemy, to na razie nie ma nigdzie polskiego tłumaczenia do tej dramy. Koleżanka zaczęła oglądać po angielsku i stwierdziła, że seria jest bardzo w moich klimatach, więc jeśli pokończę inne rzeczy, a będziecie chętni na tę dramę, to może się za nią zabiorę.

About is love

Również brak polskiego tłumaczenia i z tego, co wiem, na razie nie ma tłumaczy chętnych, żeby się za nie zabrać.

Please love me

Kolejna dramka zaczęta na viki (https://www.viki.com/tv/36931c-please-love-me), jest przetłumaczonych 15 odcinków z 24, więc w sumie ponad połowa. Nie znam zupełnie ekipy pracującej nad tą dramą, więc nie jestem w stanie stwierdzić, czy zostanie dokończona czy nie, ani też jakiej jakości jest to tłumaczenie. Ale tak naprawdę mało zostało do przetłumaczenia, więc jak komuś zależy na tej dramie, to możecie tam tłumaczce pomarudzić w wiadomościach na viki, to może do niej wróci.

Fall in love like a star (film)       

Film jest przetłumaczony na viki (https://www.viki.com/movies/36601c-fall-in-love-like-a-star), nie wiem, jakiej jakości jest to tłumaczenie, bo nie oglądałam, ale jakieś jest.

You are my destiny

Drama przetłumaczona w całości na viki (https://www.viki.com/tv/36951c-you-are-my-destiny). Sama nie oglądałam, ale od znajomych słyszałam, że tłumaczenie jest w miarę ok.

Your Highness, The Class Monitor

Według naszych źródeł nie ma na razie polskiego tłumaczenia. Jedna tłumaczka mi coś przebąkiwała o tym tytule, ale nie wiem, czy ostatecznie się za niego zabierze, więc nic nie obiecuję. Ale będziemy go mieć na uwadze.

Gank your heart            

Na dzień dzisiejszy przetłumaczonych jest 6 odcinków dramy na stronie dramaaddicts.pl (https://www.dramaaddicts.pl/videos/gank-your-heart/). Nie znam za bardzo ani tej strony, ani osoby tłumaczącej, więc nie wiem, czy projekt będzie kontynuowany, ale patrząc na częstotliwość, z jaką wydawane były wcześniejsze odcinki, myślę, że jest szansa, że bardzo wolno, ale drama kiedyś zostanie skończona. Nie wiem jednak, jakiej jakości jest to tłumaczenie.

The love equations

Jest przetłumaczonych 16 odcinków na viki (https://www.viki.com/tv/36955c-the-love-equations), a wszystkich odcinków jest 27. Nie znam osobiście tej tłumaczki, ale słyszałam o niej raczej niepochlebne opinie, więc cudów bym się nie spodziewała. Ale nie zaszkodzi od czasu do czasu sprawdzać, jak tam sytuacja.

All I want for love is you

Przetłumaczone na viki (https://www.viki.com/tv/36817c-all-i-want-for-love-is-you) około 20 odcinków z 32, więc niby ponad połowa, ale jeszcze trochę zostało do tłumaczenia. Ta sama tłumaczka, co przy Skate Into Love, która woli zaczynać nowe projekty zamiast kończyć stare, więc podejrzewam, że drama za szybko nie ruszy, ale zawsze można popytać na viki.

My love, Enlighten Me

Ta drama jest stosunkowo nowa, na razie ktoś dopiero zaczął ją tłumaczyć na viki (https://www.viki.com/tv/37033c-my-love-enlighten-me), póki co są trzy odcinki, nie znam w ogóle tej tłumaczki, więc możemy mieć nadzieję, że jednak skończy ten projekt.

Unexpected

Projekt rozpoczęty na viki (https://www.viki.com/tv/36166c-unexpected), ale w całości przetłumaczony jest cały jeden odcinek, reszta jest w kawałkach. Naprawdę nie rozumiem, co ci tłumacze sobie myślą, że zamiast przetłumaczyć odcinki w całości, to tłumaczą sobie po 30% odcinka i zostawiają :/

Thumping Spike 2

Tłumaczenie dostępne w całości na forum BAKAFansub (http://baka.dramawiki.pl/viewtopic.php?t=10695&sid=6581b56f2a94bf1cbde9b4a56a0aa9e5). Dostęp do dramy dopiero po bezpłatnej rejestracji na forum.

Hot girl

Kolejna drama rozpoczęta na viki (https://www.viki.com/tv/30299c-hot-girl), przetłumaczonych 5 odcinków na 37, więc niewiele. Nie znam tłumaczki, więc nie wiem, czego się spodziewać dalej.

 

Starałam się wypisać wszystkie dramy, o które pytaliście mnie w komentarzach i na innych mediach społecznościowych, ale jeżeli o czymś zapomniałam, możecie pisać w komentarzu pod tą notką, żeby więcej mi się nie zgubiło. Wpis będzie na bieżąco aktualizowany :)