CPop,  Music

[CPOP] 周杰伦 (Jay Chou) – 半兽人 (Half-Beast Human)

Hej, dzisiaj mam dla Was naprawdę super piosenkę, nie z tych najnowszych, ale wciąż tak samo dobrą. Rozpisywać się nie będę, bo jestem zmęczona i w sumie nawet za bardzo nie wiem, o czym pisać. Także ja idę spać, a Wam życzę miłego słuchania piosenki o bestiach, tak akuratnie na dobranoc, hihihi :D

-> TEKST I TŁUMACZENIE <-

Piosenka została wydana, jeśli się nie mylę, w roku 2002, więc już jakiś czas temu. Osobiście znam ją trochę krócej, ale też już dobrych parę lat będzie, bo ogólnie Jay Chou przez długi czas był moim ulubionym chińskojęzycznym artystą. Ale przyznam szczerze, że jakoś nigdy nie wybiła mi się specjalnie na tle innych jego piosenek, lubiłam ją, ale tak samo jak wszystkie inne, nie należała do tych najulubieńszych. Dopiero ostatnio oglądałam program Idol Producer, gdzie uczestnicy występowali z tą piosenką w ramach jednego z wyzwań i z tego powodu ją tłumaczyłam (bo pomagam przy tworzeniu polskiego tłumaczenia tego programu). I tekst tak bardzo mi się spodobał, że aż jeszcze raz uważniej przysłuchałam się tej piosence i stwierdziłam, że jest warta tego, by podzielić się nią również tutaj.

Ogólnie bardzo podoba mi się przekaz piosenki, już sam tytuł dużo mówi „Półbestia-półczłowiek”, o tym, jak ludzie coraz bardziej przypominają bestia, o wojnach, konfliktach, które czekają na nas z każdej strony, ale jednocześnie też o tym, że jeszcze nie jest za późno, by odnaleźć właściwą drogę i na powrót stać się człowiekiem. Naprawdę polecam tekst, chyba bardziej niż samą piosenkę brzmieniowo, ale muzykę oczywiście też.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: