[JROCK] RADWIMPS – おしゃかしゃま (Oshakashama)

Hej, z „małym” poślizgiem, ale w końcu wstawiam tłumaczenie, o które ktoś mnie prosił chyba z miesiąc temu, a ja ciągle nie byłam w stanie ogarnąć życia na tyle, żeby znaleźć czas na tłumaczenie. Przepraszam, że kazałam Ci tyle czekać, następnym razem nie będę się tak ociągać. No i jeszcze dziękuję, dzięki takim prośbom poznaję naprawdę fajne piosenki, których sama pewnie bym nie znalazła. Więc jeśli macie jeszcze jakieś prośby, śmiało piszcie, i Wy na tym skorzystacie, i ja również ;)

TEKST I TŁUMACZENIE

Nie znałam wcześniej tej piosenki i w ogóle tego zespołu, przesłuchałam ją tylko dlatego, że ktoś mnie poprosił o jej przetłumaczeniu i chciałam temu komuś podziękować, bo naprawdę mi się spodobała. Wpisałabym to bardziej w gatunek muzyki alternatywnej czyli dokładnie to, co ja lubię najbardziej. Z chęcią zapoznam się z innymi utworami tego zespołu, jak polecacie coś konkretnego albo jakiś inny podobny zespół, to możecie się ze mną podzielić, chętnie przygarnę.

Jeśli zaś chodzi o tekst, to… cóż, powiem Wam, że to jedno z najtrudniejszych tłumaczeń, jakie robiłam w ostatnim czasie, i w dalszym ciągu nie jestem pewna, czy dobrze ogarnęłam każdą linijkę, bo składnia jest tam szalona, jeszcze jutro sobie to przejrzę, jak będę wyspana i ewentualnie poprawię. Ale jak coś, to błędy mogą być natury takiej, że można było ładniejsze słowo dobrać czy coś, myślę, że sens jednak udało mi się zachować.

A sens jest taki, że ogólnie ludzie są głupi, ten świat też jest głupi i w ogóle to jak byłbym Bogiem, to zrobiłbym to lepiej, to tak krótko podsumowując. Myślę, że nie ma sensu, żebym ja streszczała tu ten tekst, przeczytajcie sobie sami, moim zdaniem jest całkiem ciekawy, niby temat, który nie jest wcale taki rzadki, ale mimo wszystko przedstawiony od ciekawej strony. Taka trochę krytyka ludzkości, a przy okazji też krytyka boskiego planu, tysiące znaków zapytania, ale tak naprawdę brak jakichkolwiek prób znalezienia odpowiedzi. Generalnie tekst jest… ciekawy, taka jest moja opinia. A jaka jest Wasza?

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: