CPop,  Music,  Osobiste

[SURVIVAL SHOW] 偶像练习生 (Idol Produce) odc 1-2

Cześć Wam, wiem, że mówiłam o notce we wtorek, ale nagły powrót zimy niestety mnie pokonał i przez ostatnie trzy dni nie byłam w stanie zrobić absolutnie nic, co wymagałoby myślenia. Chociaż próbowałam i na dowód mam z pięć rozpoczętych szkiców różnych notek. Ale ostatecznie dopiero dzisiaj poczułam się na tyle dobrze, żeby w końcu jakąś dokończyć. I tego typu notek jeszcze na tym blogu nie było, mianowicie jest to wpis zawierający moje wrażenia dotyczące programu Idol Producer, a konkretniej jego pierwszych dwóch odcinków, i prawdopodobnie po obejrzeniu kolejnych, o nich również napiszę. Mam nadzieję, że jutro wrzucę do notki również link do pierwszego odcinka programu z polskimi napisami, w których tworzeniu miałam również swój udział. Stay tuned! ;)

Program „Idol Producer” pewnie większość z Was kojarzy jako chińską wersję Produce101. Niektórzy wręcz określają to jako podróbę koreańskiego programu. I może faktycznie, pomysł jest skopiowany,  ja tam nie wiem, nie wnikam, ale trenerzy są inni, uczestnicy są inni, więc moim zdaniem wciąż warto go obejrzeć :) Akurat dla mnie jest tym bardziej ciekawszy, że nigdy Produce101 nie oglądałam, z pewnych powodów jestem bardzo uprzedzona do tego programu i pewnie nigdy go nie ruszę. Ale akurat Idol Producer zaczęłam oglądać już w dniu, w którym wyszło, mimo że normalnie oglądam bardzo mało tego typu programów, żeby nie powiedzieć, że wcale. Ale no, młodzi i utalentowani Chińczycy to zdecydowanie coś co lubię, hihi :D

W każdym razie stwierdziłam, że będę pisać tu mini-pseudo-recenzję po każdym odcinku, który obejrzę, a właściwie który skorektoruję, bo wkopałam się w robienie korekty i części polskiego tłumaczenia do tego programu i przez to oglądam trochę wolniej, ale za to każdy odcinek oglądam zamiast raz to pięć razy i przez to przeżywam jeszcze bardziej i muszę gdzieś to z siebie wyrzucić. A jakie będzie na to lepsze miejsce niż mój osobisty prywatny blog? No właśnie :P

No więc dzisiaj napiszę Wam moje wrażenia na temat dwóch pierwszych odcinków. Nie będę tego rozdzielać, poniewać oba odcinki opierały się właściwie na tym samym, mianowicie było to najpierw ogólnie przedstawienie uczestników oraz trenerów, a potem prezentacja występów przygotowanych przez uczestników oraz ocena trenerów. W tej notce nie będę jakoś bardzo szczegółowo opisywać programu, raczej będę mówić o tym, co mi się podobało, a co nie, czyj występ był super, a czyj mnie zawiódl, czy zgadzam się z komentarzami trenerów czy niekoniecznie, tego typu komentarze. Więc najpierw zacznę od kilku słów na temat uczestników i trenerów i tego, jakie wrażenie na mnie zrobili jako osoby, natomiast w drugiej części notki wypowiem się o występach uczestników :)

Kilka słów o trenerach i uczestnikach

Właściwie gdy zaczynałam oglądać ten program, to zastanawiałam się, jak ja wytrzymam obecność Zhang Yixinga (Lay z EXO), który jest głównym prowadzącym w tym programie. Nie jest to bowiem żadna tajemnica, że niespecjalnie za nim przepadam, ale też nie jestem do niego aż tak uprzedzona, żeby przez niego nie dać programowi szansy. I chociaż w pierwszym odcinku trochę mnie drażnił, jego uwagi były bardzo ostre i czasem naprawdę się z nim zgadzałam, ale czasem miałam wrażenie, że się czepia, nie podobało mi się, że cały czas był nachmurzony, w ogóle się nie uśmiechał, już samo to jakoś nastawiało mnie do niego sceptycznie. Ale w drugim odcinku już mi nie przeszkadzał, zaczął się uśmiechać i w ogóle jakiś taki sympatyczniejszy się zrobił. Obstawiałabym, że to dlatego, że po prostu miałam lepszy humor przy oglądaniu drugiego odcinka czy coś, ale tak naprawdę oba odcinki obejrzałam parę razy i wrażenie pozostało, więc chyba jednak w drugim odcinku było lepiej i mam nadzieję, że z kolejnymi będzie jeszcze lepiej. Naprawdę Yixing ma teraz szansę, by wyrobić sobie w moich oczach dobrą opinię, co do tej pory mu się jeszcze nie udało, ale wszystko jeszcze przed nami ;)

Drugim trenerem, którego znałam i który kiedyś mnie drażnił, a teraz go uwielbiam, jest Jackson Wang (GOT7). Kiedyś myślałam, że jest strasznie dziecinny, ale mam wrażenie, że bardzo wydoroślał od tamtego czasu. Ma momenty, kiedy razem z MC Jinem wydurnia się jak głupi, ale kiedy komentuje występy uczestników, jego uwagi są naprawdę trafne, zarówno te pozytywne jak i negatywne, za to naprawdę szanuję go bardziej. Chociaż bardzo bawi mnie fakt, iż Jackson zna połowę trainee, którzy biorą udział w programie, prawdziwy交际花 :D  Strasznie mnie to bawiło, jak co chwilę ktoś wchodził i Jackson twierdził, że go zna, Yixing miał za każdym razem facepalm, a reszta trenerów się śmiała. I że od czasu do czasu pojawiał się ktoś, kogo akurat Jackson nie znał, a znał go któryś z pozostałych trenerów, to było takie „wow” xD

Co do pozostałych trenerów, bo znałam z nich wcześniej tylko Li Ronghao, ale znałam go raczej tylko jako piosenkarza, nigdy nie widziałam go w żadnym programie. W tym jednak robi na mnie bardzo pozytywne wrażenie, jak profesjonalny nauczyciel muzyki, przypomina mi jednego nauczyciela z mojej szkoły muzycznej, podobna aura, bardzo go lubiłam, tak swoją drogą ;p MC Jin mnie bawi, jego duet z Jacksonem jest cudowny, no i dziewczyny też odbieram bardzo pozytywnie. Ogólnie widać, że każdy z trenerów wie, dlaczego się tam znalazł i bardzo poważnie podchodzi do swojej pracy, za co wielki szacun :)

To tyle o trenerach, przejdźmy do uczestników.

Generalnie to podobało mi się to, jak na początku była sytuacja, że po kolei wchodzili trainee i każdy musiał wybrać miejsce, na którym ma usiąść. Prawie każdy przy wejściu od razu pytał znajomych „No to gdzie siadamy?”, co od razu nasuwało mi na myśl sytuację, gdy ze znajomymi przychodzimy na salę wykładową przed egzaminem zadajemy między sobą to pytanie „Gdzie siadamy?” tak jakby od tej decyzji zależało co najmniej całe nasze życie, a przynajmniej kariera. Bo w sumie tak po trochu jest, zarówno u chłopaków, jak i u nas.

Kolejna rzecz, która mnie bawiła,  to to, że gdy kolejni trainee wchodzili na salę, to ci, którzy już na niej byli, głośno komentowali nowoprzybyłych. Pojawiały się dwa komentarze: albo ktoś był „很帅 ” albo „很可爱”, nie było nic pomiędzy. W ramach wyjaśnienia, to pierwsze „hen shuai” odnosi się do kogoś, kto jest po prostu cool, przystojny, charyzmatyczny, ma w sobie to „coś”, co sprawia, że inni patrzą na niego z respektem, myślę, że nie ma odpowiednika na to słowo w języku polskim. Z kolei drugie określenie „hen keai” znaczy, że ktoś jest po prostu uroczy, słodki, kochany, ogólnie nic, tylko kochać i przytulać  :P  Także no, uczestnicy dzielą się na właśnie takie dwie kategorie, co zresztą będzie jeszcze widać, gdy będę omawiać występy.

Jeszcze co do uczestników, to większość zwróciła moją uwagę dopiero przy występach, ale na początku chciałabym powiedzieć tylko o dwóch mianowicie o He Dongdongu i Li Changgengu aka „moich dwóch plotkarach”. Odkąd tylko pojawili się na ekranie, to ja wiedziałam, że będę to oglądać, choćby tylko dla nich, mają wokół siebie taką pozytywną aurę, mam nadzieję, że szybko nie odpadną (jeśli wiecie, nie spojlerujcie, sama niedługo obejrzę dalsze odcinki)

No i jeszcze na wspomnienie zasługuję Cai Xukun, który był kiedyś członkiem zespołu SWIN i ja osobiście go akurat nie znałam, ale wszyscy wokół przeżywali jego przybycie tak, że wow, to musi być super dla niektórych być w jednym programie ze swoim idolem :D

Wybrane występy z programu

To chyba tyle z randomowych myśli o wszystkim, co przyszło mi do głowy, teraz napiszę parę słów na temat występów, które zwróciły moją uwagę. Nie będę opisywać wszystkich, ale też nie będą to tylko te najlepsze. Po prostu wszystkie te, które w jakiś sposób sprawiły, że je zapamiętałam. A, i kolejność nie ma znaczenia, nie są poukładane od najlepszego do najgorszego ani nic, po prostu po kolei według tego, jak po kolei znajdywałam je na YT.

Zhu Zhengting

Ja się generalnie nie znam na tańcu, ale taniec współczesny to jest coś, na co kocham patrzeć (kiedyś nawet próbowałam tańczyć, ale chyba lepiej wyciąć ten fakt z mojego życiorysu :”)) W każdym razie występ naprawdę przykuł moją uwagę, płynność ruchów Zhengtinga, wybrana piosenka, strój i ogólnie całokształt sprawił, że bardzo bardzo dobrze oglądało mi się ten występ :)

Chen Linong

To jest występ, który zdobył serca większości, i skłamałabym mówiąc, że mnie się nie podobał, bo podobał mi się, kiedy oglądałam go pierwszy raz, to spodobał mi się naprawdę bardzo. Tylko że to był jeden z pierwszych występów i nie miałam za bardzo porównania jeszcze. W tym momencie nadal uważam, że był bardzo dobry, ale jednak nie ma szału dla mnie, aczkolwiek rozumiem, czemu inni go lubią, talent chłopak ma, po prostu nie jest w moim stylu ;p

Banana Entertainment
Lin Yanjun,  Lu Dinghao, You Zhangjing, Jiang Jingzuo, Li Ruotian, Lin Chaoze, Qiu Zhixie, Gao Maotong, Bei Honglin

To jest występ, który wzbudził dość spore kontrowersje, ponieważ pół układu tanecznego zostało zerżniętego z układu GOT7 (poprawcie mnie, jeśli się mylę), a mimo to Lin Chaoze stwierdził, że ułożył go sam. Ale to już jest kwestia praw autorskich, której ja nie będę roztrząsać. Jeśli chodzi o sam występ, to bardzo mi on podobał, był najlepiej przygotowany, zsynchronizowany, był podział na głosy, każdy miał swoją szansę, by się pokazać. Osobiście najbardziej przypadł mi do gustu główny wokalista czyli You Zhangjing, ale ogólnie cały występ zasługiwał na pięć z plusem, moim zdaniem był nawet lepszy niż niektóre występy zespołów, które już zadebiutowały, chłopcy musieli poświęcić naprawdę dużo czasu i energii na przygotowanie go, więc ode mnie dostaje okejkę. Tylko lider mnie wkurza, ale reszta zdecydowanie zasłużyła na oceny jakie dostała, a powiedziałabym, że nawet na więcej.

Gramarie Entertainment
Zhou Yanchen, Xiao Gui, Zhu Xingjie, Zhang Yankai

Mój absolutnie najukochańszy występ grupowy czyli F4!!! Dobra, jeśli ktoś oglądał odcinek, to wie, że wszyscy chłopcy z tego zespołu sami przypisali sobie ocenę F czyli najgorszą. No to Yixing spytał, dlaczego, bo część z nich była już nawet rozpoznawalna, więc na pewno zasługiwali na więcej. No i któryś z trenerów rzucił, że dlatego, że są F4. Kiedy to usłyszałam, leżałam ze śmiechu przed komputerem, dosłownie, tak samo jak trenerzy, podczas gdy inni uczestnicy patrzyli po sobie, jakby nie wiedzieli, czy się śmiać, czy nie. Stąd pytanie: czy ktoś z Was też zna/kocha F4 tak samo jak ja czy po prostu ja już jestem stara i młodzi nie rozumieją żartu? Proszę w komentarzach dajcie mi znać, wystarczy jedno zdanie typu „Ja też znam F4 i też mnie to bawi” czy coś w tym stylu. Bo ja wiem, że ta drama była popularna jakieś dziesięć lat temu, jak nie więcej no ale… toż to przecież klasyk jest!! No, ale odbiegłam od tematu. W każdym razie występ jest bardzo dobry, zwłaszcza że chłopcy bardzo krótko się do niego przygotowywali, a wyszło im naprawdę super. Osobiście jestem fanką Xiao Guia, ale uważam, że cała czwórka spisała się na medal <3

Cai Xukun

Z solowych występów to jest mój zdecydowany faworyt. Xukun zdecydowanie jest „hen shuai” i to w pełnym słowa tego znaczeniu. Czuje się to, że na scenie czuje się jak ryba w wodzie, i śpiewa dobrze, i tańczy, no i przede wszystkim ma w sobie „to coś”. Ale u mnie plusa zdobył przede wszystkim za to, że sam sobie tę piosenkę napisał. Może nie jest to mój ulubiony temat, ale generalnie piosenka jest spoko, a wiem, że to wcale nie jest łatwe stworzyć coś samemu od zera, więc za to ma ode mnie naprawdę wielkiego plusa. I za to, że mimo tego, że ewidentnie jest głównym faworytem i wielu trainee już patrzy na niego jak na swojego idola, to po nim tego nie widać, jest uroczy, sympatyczny poza sceną, i hot na scenie, najlepsze połączenie :D

Dong Yanlei

Ten występ nie jest wybitny, ale mam do tego sentyment ze względu na wybraną piosenkę, którą naprawdę bardzo bardzo lubię, a po drugie ponieważ Yanlei śpiewa dokładnie tak jak ja, czyli w miarę melodyjnie, ale kompletnie nierytmicznie. Także no, utożsamiam się XD

Huang Shuhao

To był występ, który wszyscy pokochali, włącznie ze mną, za to, że był tak cudownie mega pozytywny i poderwał wszystkich z krzeseł i jako jedyny dostał bis, i przy bisie, to tańczyli i śpiewali już wszyscy, więc nieważne, czy chłopak ma talent czy nie ma talentu wokalnego, to zdecydowanie ma talent do poprawiania ludziom humoru i za to już go lubię :D Poza tym ostatnio prześladuje mnie język tajski, chyba serio zacznę się do uczyć x’D

Zheng Ruibin

Podoba mi się ze względu na dobór stylistyki, taki bardziej rockowy styl, ale nie do końca me likes it! :D No i podoba mi się jego barwa głosu, chociaż mam wrażenie, że jest kompletnie nie wytrenowany, zobaczymy, to będzie dalej.

Hongyi Entertainment
Li Changgeng, He Dongdong

Moje dwie kochane plotkary!!! <3333  Moja znajoma twierdzi, że najbardziej kocham Xukuna, ale to nieprawda, bo najbardziej kocham Dongdonga i Changgenga <3 Ten występ jest tak bardzo niezsynchronizowany, a jednak taki idealny, ta chemia między nimi, ten hug na końcu, no po prostu cudo <333 Moje uczucie do tej dwójki jest po prostu zbyt wielkie, mam nadzieję, że wytrwają w tym programie naprawdę długo, bo moje serduszko się złamie, jeśli któryś z nich odpadnie, poważnie mówię.

Jeffrey

Kolejny solista, który z jakiegoś powodu zwrócił moją uwagę jeszcze zanim zaczął śpiewać i od razu stwierdziłam, że będzie jednym z moich faworytów. No i faktycznie jest, jego występ bardzo mi się podobał, był taki stonowany, ale jednak miał swoje flow i to mi się bardzo podobało, do tego pana też mam spore oczekiwania w dalszej części programu.

Qian Zhenghao

To był zdecydowanie najlepszy występ wokalny, tak głęboki głos przy tak słodkiej twarzyczce, to się naprawdę rzadko zdarza ,3 I jeszcze żeby tak dobrze nad tym głosem panował, po prostu <333 Nawet jak pomylił tekst, to w ogóle nie dał tego po sobie poznać, dośpiewał sobie „nanana” tego co nie pamiętał i leciał dalej, chyba nikt się nawet nie zorientował, że pomylił ten tekst, w każdym razie ja się zorientowałam chyba przy dziesiątym przesłuchaniu tej piosenki dopiero, więc no, prawdziwy profesjonalista. No i włożył w piosenkę bardzo dużo emocji, to jest naprawdę bardzo ważne u piosenkarza, myślę, że ma szansę dojść naprawdę daleko.

Qin’s Entertainment
Yue Yue, Ling Chao, Bu Fan, Mu Ziyang

Po prostu ich lubię, jakoś tak zrobili na mnie pozytywne wrażenie, mimo że występ może nie jest jakiś mega wybitny, ale jest bardzo dobry.  No i lubiłam komentarze tych chłopaków pomiędzy  innymi występami :D

Xu Kaihao

To był jeden z pierwszych występów, które zwróciły moją uwagę. Mimo że Kaihao tylko tańczył, a ja się na tańcu kompletnie nie znam, to i tak strasznie mi się podobał ten występ, ta swoboda z jaką się poruszał, ten luz, pewność siebie i pozytywne nastawienie, myślę, że to zrobiło dla mnie ten występ bardziej niż jego umiejętności taneczne, które są naparawdę na wysokim poziomie.

Podsumowanie

Ok, to by było chyba na tyle, w sumie są jeszcze występy, jak popisywali się solowo dodatkowymi umiejętnościami, kiedy o to poproszono i też mi sie wiele z tych występów podobało, ale generalnie byli to raczej ci sami artyści, o których wspomniałam już wcześniej. Jeśli jesteście ciekawi pozostałych występów to tutaj macie playlistę ze wszystkimi występami i z indywidualnymi popisami również. Moje ulubione macie powyżej, a Wam które się podobają? Podzielcie się w komentarzach swoimi typami, jestem ciekawa, jak bardzo mój gust różni się od innych ;P

W każdym razie, podsumowując, po drugim odcinku, moja lista faworytów wygląda następująco:

 • He Dongdong i Li Changgeng
 • Cai Xukun
 • Xiao Gui (plus całe F4)
 • Jeffrey
 • Qian Zhenghao

To chyba tyle, na początku miałam więcej typów, ale po piątym obejrzeniu tych odcinków, to jednak najbardziej czekam na występy właśnie tych kilku osób. Mam nadzieję, że się nie zawiodę :) Niedługo zapewne pojawi się notka o trzecim odcinku, który mam zamiar obejrzeć w ten weekend, więc stay tuned! A póki co zapraszam do zapoznania się jeszcze z piosenką przewodnią programu, w klipie poniżej z moim tłumaczeniem :)

 

3 komentarze

 • mira

  Buhaha i ta znajoma już wie czym Ci spamić ? Czy ty wiesz, że właśnie dałaś mi łopatkę i grabki do ręki? ?
  I czekam na kolejne posty, a swoje wrażenia napiszę przy poście do 3 odcinka.

  • Riva

   Odcinek trzeci jest w końcowej fazie ogarniania i jak wszystko pójdzie zgodnie z planem, to pojawi się w tę niedzielę lub na początku przyszłego tygodnia (tu kwestia szybkości internetu, bo w pięć minut się takiego długiego odcinka niestety nie wgra) :) Wydaje mi się też, że nie powinno być już tak długich przerw pomiędzy kolejnymi odcinkami, chociaż oczywiście nic nie obiecuję, bo życie jest nieprzewidywalne. :”)
   Pozdrawiam serdecznie ^^

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: