CPop,  Music

[TŁUMACZENIE] 陈零九 (Nine Chen) – 敢不敢 (I am, I can)

Witam Was wszystkich serdecznie, to ostatnie tłumaczenie w tym roku 2017. W niedzielę prawdopodobnie wstawię jeszcze jedną notkę, ale to będzie bardziej wpis podsumowujący cały rok. Natomiast dzisiaj mam dla Was utworek, który mnie kupił od razu i mam nadzieję, że Wy również weźmiecie sobie do serca to, o czym mówi, że zmotywuje Was to do działania, by ten nadchodzący 2018 rok był lepszy niż jego poprzednik :) Zapraszam do zapoznania się z tekstem i moim przydługim komentarzem i mam nadzieję, że później podzielicie się ze mną również swoimi opiniami :)))

Piosenka i teledysk

Jedna z najnowszych piosenek tego pana, wydana bodajże dwa tygodnie temu, kiedy to od razu do mnie przemówiła. Zaczyna się bardzo spokojnie, tylko pojedyncze akordy zagrane na pianinie i głos wokalisty, który na początku wydaje się dość niepewny, a w trakcie piosenki nabiera coraz większej mocy, tak samo zresztą jak i muzyka, bo z każdą częścią piosenki pojawia się w niej coraz więcej instrumentów. Może właśnie ta dynamika mnie w tej piosence urzekła, ponieważ odzwierciedla ona idealnie przekaz całej piosenki, myślę, że nawet nie rozumiejąc więcej słów niż tylko tytułowe „I am I can” oraz po prostu słysząc tę aranżację, jesteśmy w stanie domyślić się, o czym jest cały utwór :)

Tekst i tłumaczenie

Nine Chen – I am I can.pdf

Tekst zdecydowanie należy do grupy tych motywujących, tych, które mówią Ci, że potrafisz, że dasz radę osiągnąć wszystko, czego tylko chcesz. Ale jednak mam wrażenie, że coś go wyróżnia, coś sprawia, że nie są to tylko puste frazesy, ale jakoś naprawdę czuć w nim „to coś”. Może to ten fragment o tym, że każdy z nas niesie ze sobą ciężki bagaż doświadczeń, każdy pewnie nieraz upadł, ale i tak idziemy dalej, bo gdy raz opuścimy rodzinny dom, zwykle już do niego nie wracamy. A może ten fragment, że jeszcze nie śpię, bo boję się jutra, bo jeszcze nie jestem pijany, że chcę jeszcze nie znalazłem rozwiązania, ale jeszcze się nie poddałem, nadal walczę… A może ten fragment, który mówi o tym, jak to wszyscy mówią nam o tym, co jest bezpieczne, a co nie, niby chcąc dla nas dobrze, ale tak naprawdę tylko podcinając nam skrzydła. Olać to, co mówią inni, wiedz swoje i rób to co chcesz, bo możesz! A mój osobiście ulubiony fragment to prawie sama końcówka: „Niekoniecznie od razu się uda, ale przynajmniej za kilka lat gdy będziemy wspominać przeszłość, będziemy mogli z dumą powiedzieć:”, że daliśmy z siebie wszystko, by zdobyć to, co da nam szczęście. W końcu nie zawsze efekty się widzi od razu, nie zapominajcie o tym. Osobiście mnie cały tekst urzekł bardzo i chyba go sobie wydrukuję i powieszę nad biurkiem w ramach motywacji na nadchodzący nowy rok. I Wam również w tym nowym roku życzę tego, żebyście zawsze pamiętali, że możecie wszystko, cokolwiek tylko chcecie zrobić, jesteście w stanie to zrobić, i nigdy nie dajcie sobie wmówić, że jest inaczej! :)

 

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: