CPop,  Music

[TŁUMACZENIE] 大壮 (Da Zhuang) – 我们不一样 (We’re different)

Hej, miała być dzisiaj inna notka, ale z różnych powodów nie zdążyłam jej przygotować, więc wstawiam to, co miałam gotowe już wcześniej czyli piosenkę, którą chyba najczęściej śpiewam pod nosem przez ostatnie dwa miesiące, przynajmniej jeśli chodzi o piosenki chińskie. Ale zanim przejdziemy do muzyki, to jeszcze się poskarżę, że wkurzyłam się przed chwilą, bo zrobiłam aktualizację i całkiem mi się zmienił wygląd bloga i strasznie mi się teraz nie podoba i muszę go zmienić, ale teraz nie mam na to czasu i pewnie dopiero w środę będę miała i ugh, nie lubię wordpressa w tym momencie. Ale no nic, mam nadzieję, że przynajmniej dzisiejsza piosenka Wam się spodoba. Więc zostawiam Was z Da Zhuangiem, a sama idę spać. Dobranoc ;*

Piosenka i teledysk

Jak miesiąc temu byłam w Chinach, to ta piosenka leciała dosłownie w co trzecim sklepie, do jakiego weszłam, co absolutnie mi nie przeszkadzało, bo znałam ją już wcześniej i w mojej głowie grała non-stop przez ostatnie dwa miesiące. Naprawdę, odkąd pierwszy raz ją usłyszałam, od razu w myślach utkwiło mi to tytułowe „women bu yi yang” czyli „nie jesteśmy tacy sami”, niby proste zdanie, ale w połączeniu z tą melodią tak bardzo do mnie przemówiło, że bardzo często zdarza mi się po prostu iść ulicą i śpiewać je sobie pod nosem. I ogólnie piosenka jest jedną z najlepszych chińskich piosenek wydanych w tym roku, przynajmniej moim zdaniem. Mam nadzieję, że Wam również się spodoba.

Tekst i tłumaczenie

Da Zhuang – We’re different.pdf

Jak już wspominałam wcześniej, tekst jest prosty, ale naprawdę bardzo trafiony i przemawiający do człowieka. Mówi o tym, że każdy z nas jest inny, każdy niesie ze sobą inny bagaż doświadczeń, każdy inaczej patrzy na świat. Ale jednak są rzeczy, które nas łączą, wszyscy żyjemy pod tym samym niebem i wszyscy mamy nadzieję na lepszą przyszłość i na to, że to jedno życie, to nie wszystko, co mamy.

Nie jesteśmy tacy sami
Każdy z nas znajduje się w innej sytuacji życiowej
Ale w tym miejscu
Właśnie tutaj czekamy na Ciebie
Nie jesteśmy tacy sami
Mimo że doświadczamy innych rzeczy
Wszyscy mamy nadzieję
Że może spotkamy się w przyszłym życiu

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: