CPop,  CPOP Music Challenge,  Music

[TŁUMACZENIE] 黄子韬 (Z.TAO) – 揭穿 (Expose) #CPOPMusicChallenge #DZIEŃ4

Hey! Pewnie widząc nazwisko artysty, pomyśleliście, że jestem strasznie monotematyczna, ale spokojnie, to chyba ostatnia jego piosenka na jakiś czas, przynajmniej na jakiś miesiąc, tak myślę, albo dopóki nie wyda nowego utworku, bo nie jestem w stanie przewidzieć, kiedy to zrobi, zwykle nie informuje o tym dużo wcześniej ^^” W każdym razie mimo że nie chciałam za bardzo powtarzać artystów w moim wyzwaniu, to tym razem nie mogłam dać żadnej innej piosenki. Dzisiejsze wyzwanie bowiem brzmi „piosenka, która przypomina Ci o kimś, o kim wolałbyś zapomnieć”. Co prawda, nie mam nikogo takiego, o kim chciałabym zapomnieć. Ale jest jedna piosenka, która przypomina mi o osobie, o której nadal pamiętam i którą nadal kocham, mimo że zraniła mnie bardziej niż ktokolwiek. Zresztą chyba z wzajemnością. Mimo że chcieliśmy się nawzajem chronić, to coś nie wyszło i właśnie ta piosenka boleśnie mi o tym przypomina. I dlatego to właśnie ona musiała pojawić się dzisiejszego dnia. Bo żadna inna nie pasowała mi do tej kategorii bardziej.

Piosenka

To jest jedna z tych piosenek, które jak słucham, to jednocześnie śpiewam i płaczę, więc jestem kompletnie nieobiektywna, ale i tak spróbuję coś konstruktywnego napisać. Utworek jest typową balladką, spokojną, melodyjną i strasznie smutną, naładowaną emocjami, głównie smutnymi, ale jak dla mnie jest w niej też coś takiego, co ja bym nazwała uśmiechem przez łzy. Co sprawia, że ja jeszcze bardziej płaczę, no ale to raczej tylko ja. Mimo wszystko, jeśli lubicie „smęty”, to i ta piosenka powinna się Wam spodobać ;)

Tekst i tłumaczenie

Z.TAO – Expose.pdf

Do tekstu to nawet jak próbuję być obiektywna, to chyba nie umiem, bo podświadomie i tak zawsze będę go odnosić trochę do siebie. Mimo wszystko jak dla mnie jest on trochę o związku, który się zakończył, ale jednak uczucie nadal trwa. On był najlepszym, co ją w życiu spotkało (a przynajmniej tak mu się wydaje), kocha ją mimo wszystko i wierzy w to, że ta miłość mogłaby rozwiązać każdy problem, chce ją wspierać, chce jej pomóc odnaleźć prawdziwą siebie. Ale nie chce jej powiedzieć wielu rzeczy, dlaczego? może jest na to zbyt dumny? a może to właśnie ona zbyt bardzo boi się, że dając szansę tej miłość zrani siebie i jego? Właściwie to ciężko mi cokolwiek powiedzieć, wiem tyle, że pomimo dwustronnej miłości, coś jednak poszło nie tak, jak myślicie, co?…

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: