CPop,  Filmy/Dramy,  Music

[CPOP][TŁUMACZENIE] 鹿晗 (Luhan) – 我们的明天 (Our Tomorrow) (20 Once Again OST)

Heyy, na moim zegarku jest już co prawda po północy, ale według czasu blogowego jest jeszcze wtorek (szczerze mówiąc, sama nie jestem pewna, jaką strefę czasową mam tu ustawioną, chyba taką, że północ jest tu o polskiej drugiej w nocy x’D), więc załóżmy, że zmieściłam się w czasie ze wstawieniem notki. I że środa zacznie się dopiero, gdy się rano obudzę, bo w końcu „jutro” liczy się od następnego dnia rano, a nie od północy, prawda? A skoro już o jutrze mowa, to dzisiaj mam dla Was piosenkę, która właśnie „jutro” ma w tytule i jest trochę o tym, jak bardzo czas jest pojęciem względnym. Piosenka pochodzi z filmu, o którym pisałam ostatnio i mam nadzieję, że spodoba się Wam tak samo jak i mnie, albo nawet bardziej ;)

Piosenka i teledysk

Piosenkę pierwszy raz usłyszałam w wykonaniu Luhana i jak osobiście jego fanką nie jestem i większości jego utworów nie jestem w stanie słuchać, tak ten nawet trafił na moją playlistę. Mimo że jakoś specjalnie mnie nie porwał, to stwierdziłam, że jest naprawdę ładny, taka melodyjny, a spokojny głos Luhana nadaje mu takiego sentymentalnego brzmienia, nie wiem, no, ładny jest po prostu. Ale mimo że znałam tę piosenkę od dawna, to tak naprawdę porwała mnie dopiero, gdy usłyszałam ją w filmie i to nie w wykonaniu Luhana tylko w wykonaniu Yang Zishan. Piosenka niby ta sama, ale w tym wykonaniu brzmi zdecydowanie „mocniej”, a poza tym ma w sobie jakąś taką głębię, sama nie wiem, jak to nazwać, mam wrażenie, że po prostu ma w sobie „to coś”, co do mnie trafia. W ogóle czasem mam wrażenie, że nie jest to ta sama piosenka, bo obie wersje tak bardzo się od siebie różnią, ale obie mi się podobają i zależy, na którą mam w danym momencie ochotę, to tę sobie włączam. A Wy którą wersję wolicie? ;p

Tekst i tłumaczenie

Luhan – Our Tomorrow.pdf

Tekst może nie jest jakoś bardzo skomplikowany, ale jednak podoba mi się, nawet bardzo. Pojawia się w nim motyw czasu, który osobiście bardzo lubię. Jest też trochę o miłości, ale ciężko powiedzieć, jaki jest to typ miłości, może to być miłość romantyczna, a może być też po prostu miłość przyjacielska, wspólna pasja, po prostu ważne, by mieć przy sobie kogoś, kto Cię rozumie, bo wtedy nawet jeśli masz przed sobą tylko jeden dzień, to ten jeden dzień może być wszystkim, czego potrzebujemy. Trzeba umieć to docenić, nie odkładać wszystkiego na kiedyś, bo kto wie, być może został nam tylko jeden dzień? Nie przed końcem świata, ale może właśnie to jutro jest ostatnią szansą, żeby spełnić to jedno marzenie, może to właśnie jutro będzie właśnie nasze?

Widzę, że nie zostało nam wiele czasu
Czy mogę mieć życzenie? proszę o jeszcze jeden dzień
Nasze jutro
Pytam, ile jeszcze mamy czasu
Teraz myślę, że jeszcze tylko jeden dzień
By móc spełnić nasze proroctwo

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: