CPop,  Music

[CPOP][TŁUMACZENIE] 黄子韬 (Z.TAO) – Mystery Girl

Cześć wszystkim, dzisiaj mam dla Was piosenkę, którą przetłumaczyłam już dłuższy czas temu, ale jakoś ciągle nie było okazji, żeby wrzucić ją na bloga. A piosenka jest naprawdę bardzo fajna, więc mimo wszystko chciałabym się nią z Wami podzielić. Więc na chwilę wracamy do roku 2016 i do „Tajemniczej dziewczyny”, o której opowiada nam Huang Zitao :)

-> TEKST I TŁUMACZENIE <-

„Mystery Girl” jest jedną z pierwszych piosenek wydanych przez Z.TAO po rozpoczęciu kariery solowej. Dla fanek ma również pewne wyjątkowe znaczenie, ponieważ na pierwszych swoich koncertach, podczas śpiewania tej piosenki Tao zapraszał na scenę jedną z fanek z publiczności i śpiewał tę piosenkę jakby do niej. Więc przy każdym kolejnym koncercie każda fanka miała nadzieję, że może tym razem to będzie ona. Nie powiem, mnie również przeszło to przez myśl, kiedy szłam na koncert, ale na tym koncercie, na którym ja byłam, w ogóle nie śpiewał tej piosenki, a szkoda. Utworek pojawił się również w dramie „The Brightest Star In The Sky”, gdzie w pierwszych odcinkach Boxu pisał piosenkę i była to właśnie ta piosenka ;)

Ogólnie piosenka jest można powiedzieć, że o związku, który dziewczyna traktowała jak zabawę, a chłopak mimo wszystko trochę za bardzo się do niej przywiązał, nawet jeśli od początku wiedział, że to nie jest miłość na zawsze i że w którymś momencie się skończy. I ta piosenka jest jakby próbą zapomnienia o tamtej dziewczynie. Trochę wygląda tak, jakby chciał to z siebie wyrzucić w postaci w piosenki, żeby w końcu się z tego wyleczyć. Czy tak było naprawdę? Czy może po prostu miało tak wyglądać? Tego nigdy się nie dowiemy. Osobiście bardzo podoba mi się ten motyw, ponieważ sama często wyrzucam z siebie uczucia w postaci piosenek czy opowiadań, bo co na papier, to z serca ;) Muzycznie utworek jest dość… spokojny? Nie wiem, jak to określić. Właściwie zwrotki brzmią tak, jakby ktoś po prostu opowiadał jakąś historię, za to refren jest taki „płynny” i dość chwytliwy, na początku tylko on mi utkwił w głowie z całej piosenki. Ogólnie wydaje mi się, ze utworek ma taki fajny flow, nie jest ani zbytnio emocjonalna, ani wesoła, ani smutna, ale też nie jest neutralna, tylko ma w sobie „to coś” ;) Mam nadzieję, że podoba Wam się tak samo jak mnie.

Chciałbym, żeby czas był jak wiatr
Zabrał wszystko, co od ciebie otrzymałem, cały ten ból
Dałaś mi inspirację do tej piosenki, dziękuję
Wszystkie wspomnienia zostawię tutaj

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: