CPop,  Music

[CPOP][TŁUMACZENIE] 黄子韬 (Z.TAO) – 最好的我们 (The Best Of Us)

Cześć wszystkim! Wiem, że normalnie w niedzielę wstawiam odcinek dramy, ale jak pisałam na twitterze i facebooku, po prostu nie wyrobiłam się z tłumaczeniem, ponieważ miałam wczoraj ważny egzamin, na który musiałam jechać na drugi koniec Polski, więc raz, że się jeszcze na ostatnią chwilę do niego uczyłam, a dwa, byłam w podróży, więc nie za bardzo miałam jak tłumaczyć. Postaram się jak najszybciej to nadrobić, ale nie obiecuję, kiedy mi się to uda, mogę tylko powiedzieć, że najwcześniej za 3-4 dni, a najpóźniej w następną niedzielę. Ale żeby nie zostawiać Was dzisiaj bez niczego, postanowiłam, że  dzisiaj przetłumaczę dla Was najnowszą piosenkę Zitao, która wyszła w ostatnich dniach poprzedniego roku i wzbudziła spore zainteresowanie, ponieważ artysta oznaczył w poście swoich byłych kolegów z zespołu i ogólnie wiele znanych osób udostępniało piosenkę na swoich mediach społecznościowych. Na mnie utwór również zrobił duże wrażenie, głównie ze względu na tekst, dlatego stwierdziłam, że go dla Was przetłumaczę. Jak zwykle zachęcam do zapoznania się i podzielenia się w komentarzach swoimi opiniami :)

-> TEKST I TŁUMACZENIE <-

Szczerze mówiąc, przesłuchałam tę piosenkę ze dwa razy w pociągu, kiedy tylko wyszła te dwa tygodnie temu, a później nie włączyłam jej ani razu. Dopiero dzisiaj przesłuchałam ją znowu. Brzmi dobrze, ale jakoś muzycznie mnie nie urzekła, wolę słuchać innych piosenek Tao. Za to od kiedy pierwszy raz zerknęłam na tekst, przychodzi mi on na myśl bardzo często. Nie chcę go interpretować, ponieważ w moim odczuciu jest on zbyt osobisty, nawet kiedy tłumaczyłam, czułam się trochę, jakbym wchodziła z butami w czyjeś życie. Tę piosenkę Tao kieruje do osób, które są mu bliskie, do przyjaciół, do dziewczyny, do fanów również, nawet jeśli tylko końcówkę. Widziałam kilka wpisów fanów zastanawiających się, kto się kryje pod kolejnymi literkami z tej piosenki. Ja nie wiem, czy chcę wiedzieć. Wiem, kim są dwie z tych osób, no i jednej się domyślam, ale nie mam pewności. Ale odkryłam to właściwie przypadkiem, nie szukałam, nie zastanawiałam się nad tym. I mam nadzieję, że Wy też nie będziecie w to za bardzo wnikać. Osobiście jako fanka po prostu cieszę się, że chłopak jest szczęśliwy i życzę mu tego, żeby dalej był :)

Ta piosenka skłoniła mnie jednak do zastanowienia się nad czym innym. Czy gdybym sama pisała tego typu piosenkę, taką, w której chciałabym się zwrócić do bliskich mi osób, jakie imiona by się w niej pojawiły? jakie litery? i jakie słowa bym do nich skierowała? Jakie wydarzenia wykreowały obecną mnie i które wspomnienia najbardziej będę cenić? Hej, W, M, G, K, T… Może kiedyś również stworzę coś, by przekazać Wam, jak bardzo cieszę się, że jesteście w moim życiu i nawet jeśli czasem pojawiały się kłótnie, niedomówienia, to jednak zawsze będzie tu dla Was miejsce. Niektóre czasy nie wrócą, ale w pamięci zawsze pozostanie to, co w nas najlepsze :)

A Wy? Do kogo skierowalibyście taką piosenkę? Za co chcielibyście podziękować? Za co przeprosić? Zastanówcie się nad tym i napiszcie mi w komentarzach czy macie kogoś takiego. Osobiście życzę Wam z całego serca tego, żebyście zawsze mieli w życiu tych swoich ludzi, z którymi świat nie wydaje się taki straszny i z którymi stworzycie masę niesamowitych wspomnień :)

Pozdrawiam Was serdecznie i do zobaczenia niedługo :)

2 komentarze

  • Zyzia

    Szkoda że nie ma kolejnego odcinka dramy ale rozumiem że ty też masz życie prywatne i nie masz aż tyle czasu. Odnoście do tej piosenki to mnie również jakoś nie urzekła ale po przeczytaniu tekstu jakoś tak się zastanowiłam że są pewne osoby którym chciałabym za coś podziękować albo za coś przeprosić. Myśle że tekst Tao pisał bardzo szczerze. Pozdrawiam??

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: