CPop,  Music

[CPOP][TŁUMACZENIE] 周杰伦 (Jay Chou) – 说好不哭 (Won’t Cry) with Mayday’s Ashin

Cześć wszystkim! Wróciłam! :D Niestety nie z nowym odcinkiem dramy, na co na pewno liczyliście. Ale spokojnie, niedługo i drama się pojawi. Dzisiaj tylko chciałam Wam dać znać, że żyję i choć ostatnie dwa miesiące były dla mnie strasznie trudne, to jakoś udało mi się przetrwać i teraz będę się pojawiać częściej. Z odcinkami dramy, ale też z tłumaczeniami piosenek (właśnie dzisiaj sobie uświadomiłam, jak strasznie dawno nie wrzucałam tu żadnej piosenki) i może z jakimiś innymi notkami, zobaczymy. W tym wpisie mam dla Was piosenkę, która wyszła w tym tygodniu, uszczęśliwiając przynajmniej połowę chińskiego społeczeństwa i oczywiście również mnie czyli nowy utwór Zhou Jieluna „Won’t Cry”. Jeśli jeszcze go nie słyszeliście, to mam nadzieję, że posłuchacie i że spodoba Wam się tak jak mnie :)

-> TEKST I TŁUMACZENIE <-

Piosenka jest piękna, ale czego innego się spodziewać po legendzie chińskiej muzyki popularnej? W tytule jest, że nie będę płakać, ale ja oczywiście popłakałam się gdzieś w połowie piosenki, jak słuchałam jej po raz pierwszy. Teraz słucham jej już chyba po raz tysięczny, ale dalej jestem zakocha w pięknej muzyce, cudownym tekście i oczywiście niesamowitym wokalu Jaya i Ashina. Kto zna tych panów, na pewno będzie zachwycony, kto nie zna, ten zdecydowanie powinien poznać, bo obaj są dosłownie żywymi legendami, a na ich piosenkach wychowywali się wszyscy Chińczycy z mojego pokolenia (czyli urodzeni w latach 90-tych). Ale już mniejsza o sentymenty, przejdźmy do samej piosenki…

Jest to spokojna balladka, w której cała linia melodyczna opiera się na dźwiękach fortepianu i skrzypiec, w połowie wchodzi perkusja i Ashin z gitarą. Ogólnie sama melodia jest naprawdę przepiękna i pomimo, że jest to balladka, to i tak refren jest bardzo chwytliwy i szybko się wkręca. Ja chodzę i nucę od przedwczoraj. Natomiast tekst i teledysk opowiadają tę samą historię – dwóch osób, z których jedna odeszła, by pozwolić drugiej na spełnianie marzenia. Osobiście uważam, że to bardzo piękny motyw, że trzeba mieć dużo odwagi i bardzo kogoś kochać, żeby dosłownie wypchnąć go w stronę tego, czego naprawdę pragnie. W każdym razie ja się wzruszyłam i mam nadzieję, że Wam też się piosenka podoba.

Do następnego! :)

 

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: