…destiny has two ways of crushing us…

Obiecałam Ci przecież… // Z.TAO – Promise (tłumaczenie)

Hej wszystkim :) Mam nadzieję, że długi weekend majowy mija Wam wszystkim dobrze, osobiście wyskoczyłam tylko na 2-dniowy wyjazd, z którego właśnie wróciłam i jestem tak padnięta, że zdecydowanie nie powinnam już nic dzisiaj pisać, bo nie myślę, ale piszę, bo postanowiłam sobie, że wstawię tą notkę dzisiaj, 2 maja, pewnie niektórzy domyślają się dlaczego ;p W każdym razie jeśli czasem będę niezrozumiała, wybaczcie, zmęczenie jednak robi swoje. Nie będę za bardzo przynudzać we wstępie, zapraszam do zapoznania się z najnowszą piosenką mojego ulubionego chińskiego artysty ;)

Piosenka

Ogólnie utwór podchodzi pod R&B, momentami jest bardzo melodyjny, ale jest w nim też dużo rapu, co jest dość charakterystyczne dla tego artysty. Ogólnie rzecz biorąc, uważam, że jest całkiem chwytliwa, nawet jeśli długo mi zajęło, żeby załapać melodię zwrotki, to refren nuciłam już po pierwszym przesłuchaniu. Zwłaszcza to powtarzające się „I I promise to you”.

Tekst i tłumaczenie

->wersja na stronie internetowej<-

->wersja pdf<-

Pierwsza uwaga: w wersji na stronie internetowej jest tłumaczenie bez przetłumaczonych angielskich wstawek, w wersji pdf również angielski tekst jest przetłumaczony, z tym że od razu mówię, że to moja interpretacja, zdecydowanie czuję się pewniej przy tłumaczeniu z chińskiego niż angielskiego, o dziwo.

Co do treści, to tekst piosenki jest skierowany do osoby, którą się kocha i jak sam tytuł sugeruje, jest to obietnica, że nigdy jej nie zawiedzie, nigdy nie doprowadzi do łez itp. Nie wiem dlaczego, ale kiedy tłumaczyłam ten tekst, bardzo rzuciło mi się w oczy słówko 再 czyli „znów”. „Nie pozwolę, by znów coś Cię zraniło”, „Nie pozwolę, by między nami znów coś się zepsuło”. Tak jakby przyznawał, że raz już trochę nawalił, ale teraz chce to wynagrodzić. Chociaż to może już być nadinterpretacja ;) Osobiście baardzo bardzo podoba mi się fragment zaczynający się od „Dlaczego to Ty? Dlaczego Cię kocham?”, ponieważ to dokładnie to, co ostatnio co chwilę chodzi mi po głowie. I myślę, że każdy, kto kiedykolwiek się zakochał, doskonale zrozumie dlaczego. Bo „kochanie kogoś, kogo się nie powinno, może być trudne i męczące”. Ale i tak to robimy, ciekawe dlaczego ;p

To coś pięknego, co jest między nami
Nie pozwolę, by znów pękło, będę to chronić
Obiecałem Ci przecież
Zawsze będę przy Tobie, nie pozwolę, byś płakała
Obiecuję Ci, obiecuję Ci

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Post Navigation