[TŁUMACZENIE + BONUS] 黄子韬 (Z.TAO) – 十九岁 (19) [Edge of Innocence OST] #CPOPMusicChallenge #DZIEŃ2

Hey! :) Dzisiaj kolejny dzień mojego wyzwania CPOPowego, tym razem ma być to piosenka z liczbą w tytule, i automatycznie właśnie ta piosenka nasunęła mi się na myśl, więc jest. A że ta piosenka ma dla mnie wyjątkowe znaczenie nie tylko ze względu na tytuł, to oprócz standardowego zestawu teledysk+tłumaczenie, znajdziecie w notce jeszcze mój ulubiony live oraz… BONUS! Jaki? To zobaczycie, jak przeczytacie. Miłej lektury! :P

Piosenka, teledysk, live

Piosenka pochodzi z filmu „Edge of Innocence”, w którym Zitao gra główną rolę, a cały klip składa się ze scen z tego właśnie filmu. Teledysk jest trochę spoilerem, bo jest w nim przedstawiona praktycznie cała historia miłosna. Ale film i tak warto obejrzeć, bo pomijając wątek romantyczny, to historia ogólnie była fajna, właściwie więcej tam było tajemnicy/kryminału niż romansu, więc za to plus ode mnie. To tak off topic, bo raczej nie będę osobnej notki o filmie pisała ;) A co do piosenki, to parę słów ode mnie pod kolejnym video.

Ten live to jest złoto <3 Właściwie to ogólnie lubię, kiedy występuje z tą piosenką, ale akurat ten występ kocham najmocniej i pamiętam, że po obejrzeniu całego tego koncertu, to jest jedyna piosenka, której wcześniej nie znałam i która utkwiła mi w głowie na tyle, że nuciłam ją przez kilka kolejnych dni i która utkwiła mi w głowie na tyle, że nawet nagrałam jej cover (który znajdziecie niżej, jakby ktoś był zainteresowany). Piękna ballada, emocjonalna, w ogóle uważam, że Huang ma talent do śpiewania heartbreaking balladek, bo naprawdę potrafi włożyć w głos mnóstwo emocji, co nie każdemu wychodzi. A jak oglądam ten występ, to autentycznie momentami chce mi się płakać, bo piosenka jest taka piękna, ale zarazem naprawdę smutna.

Tekst i tłumaczenie

Z.TAO – 19.pdf

Ten tekst jest bardzo prosty, chyba najłatwiejszy do tłumaczenia ze wszystkich, którymi zajmowałam się do tej pory. Opowiada o miłości z młodzieńczych lat (dokładnie z czasów, gdy autor miał lat 19) i właściwie przedstawia sytuację z filmu (tak, spoiler!). On się w niej zakochał, przeżyli razem cudowne lato, ale tylko tyle, później musieli się rozstać, ale on dalej ma w sercu tamtą pierwszą miłość (bo stara miłość nie rdzewieje). On pyta jej po latach, czy istnieje szansa, by mogli być znowu razem, ale chyba nie do końca liczy na pozytywną odpowiedź, ale mimo to, jest wdzięczny za to, co razem przeżyli. Osobiście mój ulubiony fragment to: „Jestem wdzięczny Tobie z tamtych dni, że pokazałaś mi inną definicję życia” <3

BONUS!! Polski Cover by me! XD

Bonus! Jak mówiłam na początku notki, oto i on, być może komuś się rzucił odnośnik na moim twitterze, ale wstawiam również i tutaj, przy okazji. Ogólnie to wiem, że nie jestem jakąś świetną wokalistką, mam problem przede wszystkim ze stresem, jak wiem, że jestem nagrywana, to nagle nic mi nie wychodzi, ale nawet jakby wychodziło, to i tak szału nie ma. No, ale pomijając moje wątpliwe zdolności wokalne, jak Wam się podoba? Przede wszystkim tekst? Bo właśnie tekst to jest coś, z czego osobiście jestem dumna (i naprawdę kocham pisać teksty piosenek) i szczerze mówiąc, teraz jestem zaskoczona tym, jak w niektórych miejscach pokrywa się z oryginalnym tekstem, ponieważ pisząc go, nie znałam tłumaczenia oryginalnej piosenki, a jedynie opierałam się na filmie, no i trochę na własnych doświadczeniach. Mam nadzieję, że Wam się podoba, nawet jeśli nie wykonanie, to chociaż słowa. Pozdrawiam Was serdecznie i życzę miłego dnia! :)

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: