[TŁUMACZENIE] 侯明昊 (Neo) -臉譜 (Mask) [Cambrian Period OST]

Dobry wieczór wszystkim! :D W tamtym tygodniu były dwie panie, więc w tym tygodniu mam dla Was piosenkę śpiewaną przez pana. Wciąż jednak zostajemy przy klimatach dramowych, ponieważ jest to kolejny utworek ze ścieżki dźwiękowej do dramy Cambrian Period (którą wszystkim polecam, wiem, że już mówiłam, ale pewnie jeszcze sto razy powtórzę), śpiewany przez artystę odgrywającego główną rolę męską. Mam nadzieję, że tak samo jak ja polubicie i piosenkę i pana, który ją śpiewa ;)

Piosenka i teledysk

Teledysk składa się głównie z fragmentów dramy Cambrian Period i osobiście bardzo go polecam, bo istnieje szansa, że po obejrzeniu, nabierzecie ochoty, by zerknąć również na dramę, którą bardzo bardzo polecam :)

Co do samej piosenki, to kolejna balladka, coś mam ostatnio nastrój na „smęty” chyba, bo ta również strasznie mi się podoba, zwłaszcza głęboki głos Minghao, który tak bardzo nie pasuje mi do jego dziecinnej twarzyczki, ale jednak tak bardzo do mnie trafia <3 Ogólnie podoba mi się bardzo to, że ta piosenka zdaje się „płynąć”, brzmi jak opowiadanie pewnej historii, z początku nie wkładając w to zbyt wiele emocji, ale im dalej śpiewa, tym bardziej emocjonalna się staje, takie przynajmniej ja mam wrażenie. Mam nadzieję, że Wam spodoba się tak samo jak mnie :)

Tekst i tłumaczenie

Neo – Mask.pdf

Tekst piosenki bardzo pasuje do postaci granej przez Minghao w dramie, za co oczywiście od razu ma u mnie plusa, bo gdyby nie to nawiązanie, to pewnie nie ruszyłby mnie jakoś specjalnie. Autor mówi o tym, że przez tyle czasu wędrował samotnie, ukrywając prawdziwą twarz za maską, dopóki nie poznał dziewczyny, która rozbiła tę maskę i dała siłę, by nie odpuszczać, więc ogólnie trochę typowa piosenka miłosna. Tyle, że mnie, kiedy czytam tekst, od razu rzucają się w oczy fragmenty, które sobie mogę odnieść do jego roli w mafii w dramie itp, więc ogólnie patrzę bardzo przez pryzmat postaci i pewnie ktoś, kto nie oglądał dramy, będzie patrzył na to zupełnie inaczej ;) Ale mam nadzieję, że mimo wszystko Wam się spodoba :)

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: