[CPOP] 孙燕姿 (Stefanie Sun) – 我怀念的 (What I Miss)

Hej, dziś kolejna starsza piosenka, ale również bardzo dobra, tym razem w trochę innych klimatach niż poprzednia. Następnym razem prawdopodobnie będzie coś z nowszych piosenek, mam na oku jedną wydaną w tamtym miesiącu, ale jeszcze zobaczymy, czy wszystko pójdzie zgodnie z planem. W każdym razie następna notka dopiero za tydzień, bo jutro jadę do stolicy załatwiać wizę i inne sprawy, więc przez ten czas nie będę miała jak czegokolwiek ogarnąć, dopiero jak wrócę na weekend. Także życzę Wam udanego tygodnia i do zobaczenia w przyszły weekend :D Chyba że ktoś ma ochotę się ze mną spotkać w stolicy, to dawajcie znać ;p

-> TEKST I TŁUMACZENIE <-

Piosenka z 2007 roku, ale jak ją pierwszy raz usłyszałam, to byłam przekonana, że jest starsza, jakoś tak pasuje mi do klimatu lat 90-tych, sama nie wiem dlaczego. Jest to ballada miłosna, ale oparta na schematach i powtórzeniach, więc np powtarzające się cały czas „to, za czym tęsknię” naprawdę wbija się w głowę, albo to powtarzające się „weishenme” czyli „dlaczego”. Zresztą podoba mi się bardzo ta piosenka. Słyszałam jej kilka coverów, z czego poniżej udostępniam te, z którymi miałam styczność najbardziej niedawno. Ale osobiście jestem fanką oryginału, a inne wersje to tylko w ramach ciekawostki przyrodniczej.

Jeszcze co do tekstu, to ogólnie opowiada dość prostą historię o zdradzie i rozstaniu. Mnie się bardzo podoba jego forma, z tymi powtarzającymi się zwrotami, ale też mam swój ulubiony fragment, o tym, że duma często nas powstrzymuje, że strata kogoś wciąż jest lepsza niż ośmieszenie się. Strasznie to prawdziwe, nie uważacie?

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: